Atrakcje – Góra Kalwaria

Góra Kalwaria to miasto położone w województwie mazowieckim w niedużej odległości od Warszawy. Słynie ono z bogatej historii i dużej liczby atrakcji turystycznych. W Górze Kalwarii znajduje się wiele niezwykłych zabytków i pięknych miejsc. Można tu znaleźć zarówno atrakcje dla dzieci, jak i dorosłych. Jesteśmy przekonani, że Góra Kalwaria oczaruje również Ciebie.

Góra Kalwaria – atrakcje turystyczne dla miłośników historii

Góra Kalwaria to miasto, w którym pozostało sporo śladów z przeszłości. Część z nich odwiedzana jest przez tłumy turystów, natomiast inne pozostają na uboczu. Do mniej popularnych zabytków Góry Kalwarii zalicza się kaplica kalwaryjska, nazywana Ratuszem Piłata. Aktualnie znajduje się w niej kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Do mało popularnych zabytków Góry Kalwarii zalicza się również kaplica nazywana Wieczernikiem oraz należący przed laty do benedyktynów kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. W Górze Kalwarii można zobaczyć także dawne synagogi, żydowski cmentarz oraz budynek będący niegdyś dworem należącym do cadyka Altera.

Góra Kalwaria – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Góra Kalwaria to miasto uwielbiane przez pasjonatów historii, ale nie tylko. Przyjeżdżają do niego także turyści szukający miejsca do odpoczynku, w którym można odetchnąć i spędzić niezapomniane chwile. Poniżej umieściliśmy najpopularniejsze atrakcje turystyczne Góry Kalwarii dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Góra Kalwaria – zamek w Czersku

Choć nie w samej Górze Kalwarii, lecz w jej pobliskiej okolicy znajduje się zamek wybudowany na przełomie XIV i XV wieku przez księcia Janusza Starszego. Mimo że czas odbił na nim swoje piętno, to nadal stanowi on sporą atrakcję turystyczną. Zamek dostępny jest dla odwiedzający przez cały rok, a widok z jego wież zapiera dech w piersiach. Ponadto w zamku regularnie odbywają się różnorodne wydarzenia dla dzieci i dorosłych m.in. pikniki średniowieczne, turnieje rycerskie i uroczystości muzyczne.

Góra Kalwaria – jezioro Czerskie

Kolejną atrakcją gminy Góra Kalwaria jest jezioro Czerskie. Co roku przybywają odpocząć przy nim setki turystów. Jest to doskonałe miejsce na rodzinny piknik, wędkowanie czy podziwianie pięknej natury. Można tam również spędzić aktywne chwile, grając w badmintona czy bawiąc się ze swoim czworonogiem.

Regionalne Muzeum Etnograficzne w Górze Kalwarii

Ciekawym punktem na mapie Góry Kalwarii jest również Regionalne Muzeum Etnograficzne, należące do Bożeny i Wojciecha Prus-Wiśniowskich, będących od lat członkami Towarzystwa Miłośników Góry Kalwarii i Czerska. W muzeum dostępne są przedmioty, które zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Można tam obejrzeć m.in. wytwory rzemiosła lokalnego, stroje ludowe, a także okazy przyrodnicze.