Muzeum Etnograficzne w Górze Kalwarii

Góra Kalwaria to nie tylko malownicze zielone tereny, ale przede wszystkim bogata historia. Mieszkańcy oraz przyjezdni mogą korzystać z doskonale zachowanych źródeł historycznych, dzięki którym możliwe było odzyskanie wielu informacji na temat tego obszaru. Regionalne Muzeum Etnograficzne w Górze Kalwarii dostarcza najlepszej wiedzy na ten temat. Odwiedziny tego miejsca są dostępne dla osób przyjeżdżających w te strony – wystarczy wcześniej uzgodnić termin z właścicielami obiektu. Muzeum w Górze Kalwarii to przede wszystkim bogata historia – placówka powstała już w 1989 roku. Od tego czasu jej zadaniem jest kultywowanie pamięci o minionych czasach oraz rozwoju wydarzeń w regionie na przestrzeni kolejnych wieków.

Góra Kalwaria – muzeum etnograficzne

Bogate historyczne wnętrze Regionalnego Muzeum Etnograficznego w Górze Kalwarii zdradza jego położenie. Siedzibę stanowi budynek mieszczący się na tzw. Syjonie. To wzniesienie, na którym w przeszłości mieściły się zabudowania klasztorne należące do zakonu dominikanów. Dzisiaj również można poczuć ducha historii w Górze Kalwarii.

Ten obiekt położony jest w miejscu, które przywodzi na myśl minione czasy oraz było otoczone niezwykłym kultem. Wnętrze muzeum w Górze Kalwarii również przedstawia się wyjątkowo interesujące dla zwiedzających. Zainteresowani archiwistyką z pewnością zwrócą szczególną uwagę na pokaźny zbiór dokumentów, dostarczający wiedzy o świetności regionu w poprzednich wiekach. Regionalne Muzeum Etnograficzne w Górze Kalwarii to także miejsce zbioru militariów pochodzących z okresu wojny, ale nie tylko. Placówka jest również sercem kultywowania pamięci o regionalnych tradycjach. Nie brakuje tam strojów ludowych, a także zakonnych. Całe wnętrze zdobią liczne produkty powstałe na skutek pracy rąk lokalnych rzemieślników.

Podkreśleniem wyjątkowego charakteru regionu może być lokalna kuchnia. Po wizycie w muzeum w Górze Kalwarii serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej restauracji, w której nie brakuje regionalnych przysmaków.