Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego

Sanktuarium Stanisława Papczyńskiego

Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego zlokalizowane jest w malowniczej miejscowości, jaką jest Góra Kalwarii. Historia jego powstania jest niezwykle bogata oraz interesująca, a jej początki sięgają 1674 roku, kiedy to Świątynia została wybudowana w ówczesnej Nowej Jerozolimie. Kościół, inaczej zwany Wieczernikiem, noszący wezwanie Opatrzności Bożej znajduje się w dekanacie czerskim archidiecezji warszawskiej. To właśnie w naszym Kościele rozpoczynali swoją drogę pokutną pierwsi pielgrzymi, którzy przybyli do miasta.

Znajdujący się w Górze Kalwarii Kościół odwiedzany jest przez liczne grupy wiernych, którzy zachwyceni są jego niesamowitą historią oraz tradycyjną stylistyką. W roku 1973 został wybudowany przy Wieczerniku dom, który aż do 2008 stanowił rezydencję klasztoru w Górze Kalwarii. W tym czasie został również erygowany osobny dom zakonny pod wezwaniem świętego Stanisława Papczyńskiego. Z czasem budynek zyskał zupełnie nowe pomieszczenia mieszkalne wraz z kaplicą oraz pokojami dla rekolekcjonistów.

Sanktuarium Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii

W Sanktuarium odbywają się codzienne nabożeństwa, na które przybywają wierni z miasta, ale również okolicznych miejscowości. Prowadzone przez nas msze przygotowywane są z dużym zaangażowaniem, aby nasi wierni mogli posłuchać Słowa Bożego, które da im nadzieję oraz wytchnienie w codziennym życiu. Jesteśmy otwarci na kontakt z przybywającymi do naszej Świątyni osobami, a wszelkich odpowiedzi udzielamy z dużym zaangażowaniem. Zależy nam, aby każdy wierny mógł odnaleźć w naszym Kościele spokój i rozgrzeszenie.

Sanktuarium św. Papczyńskiego jest miejscem nie tylko niesamowitych, pełnych nadziei nabożeństw, ale również przybywającym do niego pielgrzymów, którzy pragną uzyskać u nas odpust zupełny pod tzw. zwykłymi warunkami. W przypadku pielgrzymów indywidualnych uzyskanie takiego odpustu możliwe jest w Wielki Czwartek podczas uroczystego wspominania Ostatniej Wieczerzy, ale również 18 maja będącego dniem uroczystości św. Stanisława Papczyńskiego oraz raz w roku w dowolnie wybranym przez siebie dniu.

Dokładamy wszelkich starań, aby przybywające do nas osoby poczuły, że są w najlepszym dla siebie miejscu. Nasz Kościół to nie tylko bogata historia, ale również tradycja, dzięki której znajdujemy się w miejscu, w którym możemy dzielić się swoją wiedzą, a przede wszystkim powołaniem. Jest to dla nasz szczególnie ważny aspekt, o który dbamy w kontakcie z naszymi wiernymi, aby jak najlepiej przybliżyć im Zbawiciela.