Zamek w Czersku

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku

Zamek w Czersku z widokiem na Wisłę jest zamkiem gotyckim zbudowanym na przełomie XIV i XV wieku w miejscowości Czersk. Miejscowość ta mieści się w pobliżu Góry Kalwarii w województwie mazowieckim. Czersk to wieś licznie otoczona sadami na wysokiej Wiślanej Skarpie. Lata temu, miejsce to było stolicą ziemi czerskiej oraz siedzibą Książąt Mazowieckich. W późniejszym okresie miejscowość Czersk stał się własnością królów polskich.

Zamek Czersk – zwiedzanie

Bez wątpienia, każdy fan historii powinien choć raz zwiedzić słynny Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku! Zamek ten dostępny jest do zwiedzania przez cały rok, a administratorem wspomnianego miejsca jest Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Decydując się na poznanie uroków zamku, otrzymujesz także niezwykłe widoki na pradolinę Wisły! Z całą pewnością, dawna stolica południowego Mazowsza jest niezwykle pięknym miejscem o zapierający dech w piersiach historii, właśnie dlatego, bez wątpienia jest to miejsce warte zobaczenia!

Oferowane przez zamek w Czersku atrakcje nie kończą się jedynie na zapoznaniu się z murami zamku. Podczas wizyty w tym pięknym miejscu zapoznasz się także opowieściami o życiu codziennym dawnych mieszkańców Czerska, będziesz mógł również uczestniczyć w pokazie strojów oraz uzbrojenia. Gwarantujemy, że Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku skrywa wiele nieodkrytych tajemnic – czeka tam na Ciebie czas pełen rozrywki, edukacji oraz tajemniczych zagadek!

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku – atrakcja dla każdego!

Zamek w Czersku jest znakomitą propozycją spędzenia czasu dla wszelkiego rodzaju szkolnych wycieczek. Podczas wizyty uczniowie dokładnie zwiedzą zamek, poznają dawne gry i zabawy zespołowe w praktyce, a także odkryją sekrety średniowiecznej kuchni. Na najmłodszych czekają również pokazy rzemieślnicze polowej kuźni oraz sesja fotograficzna, dzięki której wspomnienia z odbytej podróży pozostaną z nimi na zawsze!

Z całą pewnością odwiedzenie Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku jest także świetną propozycją dla całej rodziny! Poza zagłębieniem się w średniowieczne życie w zamku cała rodzina może także zdecydować się na grę zamkową, która łączy w sobie zwiedzanie zamku z poznawaniem postaci historycznych, które w minionych wiekach przebywały na Zamku Czerskim. Przy pomocy kart, cała rodzina może odczytywać wskazówki prowadzące przez zamek, oraz umożliwiające odkrywanie połączeń pomiędzy Czerskiem a poznanymi wcześniej postaciami. Obiekt oferuje także możliwość wyjścia poza teren zamku oraz spacerowania śladami dawnego Czerska. Każdy gość zamku może samodzielnie odkrywać dziedzictwo kulturowe, bez konieczności pomocy przewodnika!